Geçen sene oldukça ilgi gören yazımızı seri haline getirmeyi planladık. Serinin bu seneki yazısında da en iyi CPAP cihazı ve CPAP maskesi arayanlara yol gösterici olacağını umuyoruz. Piyasada birçok marka olması kafanızı oldukça karıştırıyor. Bu kafa karışıklığını bir nebze olsun azaltacak belki de ortadan kaldıracak 2018’in en çok satanları yazımız sizlerle.

Sizin için en çok satan CPAP maskesi ve en çok satan CPAP cihazını bir araya topladık. Karar verirken size yol gösterici olacaktır.

2018 yılında cihazlarda ResMed ve maskede ise Philips Respironics markası ön plana çıktı. Philips Respironics, DreamStation serisiyle bir atak sergilemekle birlikte ülkemizde yaşanan dolar dalgalanmaları sonrası birçok CPAP cihazı gibi satışlar sekteye uğradı. Yıllardır piyasada olan S9 Serisi performans özellikleriyle çok satanlar arasında yerini korumakla birlikte AirSense 10 serisi de tercih edilme oranları oldukça yükseldi. ResMed’in piyasadaki en sessiz ve en yeni teknolojilerle cihaz üretmesinin bunda payı oldukça yüksek. Bu sene maskelerde büyük bir atak sergileyen Philips Respironics, burun yastıkçığı ve ağız burun maskesi kategorilerinde büyük fark yarattı. Burun yastıkçığı kategorisinde en beğenilen maske; Philips Respironics Dreamwear ve ağız burun maskesi kategorisinde geçen sene de çok satanlar listemizde bulunan alın desteksiz, minimal temaslı maskesi Amara View büyük beğeni topladı.  ResMed piyasaya öncülük etme anlayışı bu sene de devam etti. En sessiz cihazlara sahip olan ResMed maskelerde de sessizliği ileri taşıdı. AirFit serisiyle bu sene sevilen maskeler üretti. Mirage FX özellikleriyle en çok tercih edilse de yenileme için tercih edilme oranları açısından kan kaybetti. Mirage FX yerini AirFit N20 serisine kaptıracağa benziyor.

2018 yılının En İyi CPAP Cihazları

Philips Respironics DreamStation Auto CPAP CihazıPhilips Respironics DreamStation Auto CPAP Cihazı 

Philips Respironics DreamStation Auto CPAP Cihazı, şık, kullanıcı dostu bir otomatik CPAP cihazıdır.

Tedavi etkinliğini ve konforu artırmak için birçok gelişmiş özelliklere sahip bir cihazdır.

Terapi havasına ısı ve nem katarak konforu artırmak için opsiyonel DreamStation Isıtıcılı Nemlendirici de mevcuttur.

TOPLAM SKOR

♥♥♥

ÇOK SATILAN

♥♥♥♥♥

EN İYİ CİHAZ

♥♥♥

EN SESSİZ

♥♥♥

ResMedResMed AirSense 10 AutoSet 

Sezgisel ve kolay kullanımlı olması için tasarlanan ResMed Airsense 10 AutoSet CPAP cihazı artık sizlerle.

AutoSet algoritması, uyku tedavisinde uzmanlık sunan ResMed ‘in 25 yıllık tecrübesiyle inşa edilmiştir.

Entegre olan nemlendirici cihazı ile birlikte otomatik basınç ayarlamayla birleştiren ResMed ClimateLine konforunu da birleştirerek tüm konfor unsurlarını birlikte sunar. 

TOPLAM SKOR

♥♥♥♥♥

ÇOK SATILAN

♥♥♥♥♥

EN İYİ CİHAZ

♥♥♥♥♥

EN SESSİZ

♥♥♥♥♥

ResMed S9 AutoSet Otomatik CPAP Cihazı 

S9 AutoSet, ResMed’in CPAP terapisine konforlu bir şekilde geçiş yapmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış birinci sınıf Otomatik CPAP Cihazıdır.

ResMed’in geliştirilmiş AutoSet teknolojisini kullanarak, S9 AutoSet ihtiyaç duyduğunuzda – saatlik, gecelik – en düşük basıncı sağlamak için nefese otomatik uyum sağlar. 

TOPLAM SKOR

♥♥♥♥

ÇOK SATILAN

♥♥♥♥

EN İYİ CİHAZ

♥♥♥♥

EN SESSİZ

♥♥♥♥♥

ResMedResMed S9 Escape CPAP Cihazı 

ResMed S9 Escape CPAP cihazı nın S8 Escape CPAP cihazına göre üstünlükleri,

Şık ve göze batmayan tasarım, ses seviyesi.

Özellikle SlimLine hortumun getirdiği yenilik olan %78 iletilen sesi azaltması.

Hafif sadece 810 gram.

TOPLAM SKOR

♥♥♥♥

ÇOK SATILAN

♥♥♥♥

EN İYİ CİHAZ

♥♥♥

EN SESSİZ

♥♥♥♥♥

2018 yılının En İyi CPAP Maskeleri

Fisher&Paykel Eson 2 CPAP MaskesiFisher&Paykel Eson 2 CPAP Maskesi 

Performans ve konfor için tasarlanmış bir maske. Her adımda size ve hastalarınıza güven vererek kullanım kolaylığına odaklanmıştır.

20’den fazla tasarım geliştirmesi ile Fisher & Paykel Healthcare’in en iyi CPAP maskesi artık daha da iyi.

Eson 2, CPAP terapi yolculuğunun her anında hastaların ve uyku profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı.

TOPLAM SKOR

♥♥♥

ÇOK SATILAN

♥♥♥♥

EN İYİ MASKE

♥♥♥

EN SESSİZ

♥♥♥

Philips Respironics Amara View Full Face CPAP Maskesi 

Ağız Burun maskelerinde geleneksel olarak kullanılan alın desteğini ortadan kaldıran Philips Respironics Amara View görüş açısını genişleterek konforlu bir tedavi sunuyor.

Muhteşem tasarımıyla Amara View burun deliklerine oturarak kaçakları engellerken benzersiz bir tedavi deneyimi sunar. Maske burun açıklığının rahatlıkla konumlandırılmasıyla ve başlığının ayarlanmasıyla tam olarak oturmasını sağlar.

TOPLAM SKOR

♥♥♥♥

ÇOK SATILAN

♥♥♥♥♥

EN İYİ MASKE

♥♥♥♥

EN SESSİZ

♥♥♥

Philips Respironics DreamWearPhilips Respironics DreamWear 

Philips Respironics DreamWear kullananlar, kullandığı maskesinden daha fazla hareket özgürlüğü ve daha fazla rahatlık sağladığı için maske takmadıklarını hissediyor.

Kullanıcılar, DreamWear’ın daha rahat, çekici ve öngörülen maskesinden daha iyi bir uyum sergilediğini belirtti. DreamWear’in yumuşak, esnek silikon çerçeve ve kumaş sargısı, hastanın yanağında yumuşak bir doku oluşturuyor.

TOPLAM SKOR

♥♥♥♥

ÇOK SATILAN

♥♥♥♥♥

EN İYİ MASKE

♥♥♥♥

EN SESSİZ

♥♥♥

ResMed AirFit N20 Burun CPAP MaskesiResMed AirFit N20 Burun CPAP Maskesi 

ResMed AirFit N20 Burun CPAP Maskesi çeşitli yüz yapılarına sahip kullanıcılara uygun bir sızdırmazlık sağlamaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Esnek kumaş kaplı çerçeve, rahatlık katarken geniş bir kullanım alanı sunar. Hızlı montaj için kullanımı kolay manyetik klipsler. Peluş başlık daha rahat bir gece terapisi vermeye yardımcı olur

TOPLAM SKOR

♥♥♥♥

ÇOK SATILAN

♥♥♥

EN İYİ MASKE

♥♥♥♥

EN SESSİZ

♥♥♥♥

ResMed AirFit P10 

ResMed’in AirFit P10 burun yastıkçığı maskesi ResMed’in AirFit serisinin bir parçasıdır – sizin için doğru bir uyum.

Swift FX’in güvenilirliğini ve performansını %50 daha sessiz ve yaklaşık %50 daha hafif olan bir tasarımla sunan bu en sessiz maskemiz.

21 CPAP kullanıcısıyla yapılan yakın tarihli bir ResMed çalışmasında, hastalar ortalama olarak, ResMed AirFit P10’u Swift FX maskesine kıyasla gece başına 40 dakikadan fazla uyuduklarını bulduk.

TOPLAM SKOR

♥♥♥♥

ÇOK SATILAN

♥♥♥♥

EN İYİ MASKE

♥♥♥♥

EN SESSİZ

♥♥♥♥♥

2018 yılında En İyi Çıkış Yapan CPAP Cihazı

ResMed AirMiniResMed AirMini 

Küçük… Akıllı… Kanıtlanmış…

Dünyanın en küçük CPAP cihazı

ResMed’in en son maske ürünlerinin kalitesi – AirMini için 20 Serisi maskeler ve AirMini’e özel AirFit P10. Hareket halindeyken terapi için birinci sınıf seyahat çantası ve aksesuarları. Taşınabilirliği kolaylaştırmak için susuz nemlendirme özelliğiyle HumidX.

TOPLAM SKOR

♥♥♥♥♥

EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN

♥♥♥♥♥

EN İYİ CİHAZ

♥♥♥♥♥

EN SESSİZ

♥♥♥♥

resmed airmini türkiye, RESMED S9 ESCAPE CPAP CİHAZI NEMLENDİRİCİ MİRAGE FX MASKE, çocuk içn nazal cpap maskeleri, en çok satan nazal maske al, resmed maske turkiye, RESPİROX BİPAP ST fiyatları