Geri
Ana sayfa » BiPAP » Philips Respironics DreamStation BiPAP Cihazı
Philips Respironics

Philips Respironics DreamStation BiPAP Cihazı

Philips Respironics DreamStation BiPAP cihazı SmartRamp ve EZ-Start gibi gelişmiş özellikler, kullanıcıyı tedavi öngörülen basınca ayarlamak için geliştirilmiştir.

Yedek parça ve aksesuarlara mı ihtiyacınız var? Şimdi satın al

 

Stokta kalmamıştır.

Aynı Gün Teslimat Aynı Gün Teslim

Açıklama

Philips Respironics DreamStation BiPAP cihazı SmartRamp ve EZ-Start gibi gelişmiş özellikler, kullanıcıyı tedavi öngörülen basınca ayarlamak için geliştirilmiştir.

Özellikleri

OPSİYONEL Isıtıcılı Nemlendirici
DreamMapper Uygulamasına Bluetooth Bağlantısı
EZ-Start Teknolojisi
Bi-Flex Basınç Tahliye
Rampa ve SmartRamp
Gelişmiş Olay Algılama
LCD Ekran
Philips Respironics Kuru Kutu – Nemlendiriciden su kaçması zordur
System One Direnç Kontrolü

 

OPSİYONEL Isıtıcılı Nemlendirici

Philips Respironics DreamStation Isıtıcılı Nemlendirici, CPAP tedavisine İSTEĞE BAĞLI bir ektir. Kuruluğu ve tıkanıklığı gidermeye yardımcı olmak için nemlendiriciyi ve cihazına entegre edin.

DreamStation cihazı, çalışırken güncellenebilme esnekliğine sahiptir. Isıtıcılı hortum sıcaklığını veya nemlendirme ayarlarını değiştirmek için kontrol kadranını kullanın. Lütfen Dikkat: Ekranın dokunmatik ekran yetenekleri yoktur.

DreamMapper Uygulamasına Bluetooth Bağlantısı

DreamStation BiPAP, cihazın doğrudan Philips Respironics DreamMapper mobil ve web tabanlı programla eşleşmesini sağlayan yerleşik bir bluetooth bağlantısına sahiptir. Ayrıntılı uyku sonuçlarını incelemeye başlamak için bluetooth özelliğini etkinleştirin ve SleepMapper uygulamasını bir akıllı telefona veya tablete indirin. Ücretsiz uygulama, kullanıcıya veri izleme hesabını kişiselleştirme fırsatı verir.

EZ-Start Teknolojisi

EZ-Start özelliği, çalışmanın ilk 30 günü boyunca kullanıcının öngörülen basınç ayarını düşürmek için tasarlanmıştır. Amaç, öngörülen basıncın yarısıyla başlayarak kullanıcıyı basınca ayarlamaktır. Lütfen Dikkat: EZ-Start özelliğini kullanmak için minimum 5cm H2O basınç gereklidir.

Başarılı bir 4 saat veya daha fazla uyku seansı elde ettikten sonra, EZ-Start, basıncı kademeli olarak 1 cm H2O artıracaktır. Bu işlem, kullanıcı önerilen basınca ulaşana kadar 30 gün devam edecektir. Hedef ilk 30 günden önce karşılanmazsa, EZ-Start öngörülen basınca ulaşana kadar günde 1 cm H2O artırmaya başlayacak şekilde tasarlanmıştır. Öngörülen basınçta, cihaz normal CPAP moduna geçecektir. EZ-Start’ı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için, makinenin CPAP modunda olması gerekir .

Bi-Flex Basınç Tahliye

Bi-Flex, tedavi sırasında daha doğal bir solunum modeli oluşturmak için kullanılan bir basınç tahliye özelliğidir. DreamStation BiPAP, nefes döngüsünün üç noktasında rahatlama sağlamak için Flex Teknolojisini kullanır. Ekshalasyondan inhalasyona geçiş, inhalasyondan ekshalasyona geçiş sırasında ve ekshalasyon sırasında basınç 0,5 artışla azaltılır. Bi-Flex ayarı, maksimum konfor için 1,5 cm H2O’ya kadar ayarlanabilir.

Rampa ve SmartRamp

Rampa ve SmartRamp, kullanıcıyı CPAP tedavisine kademeli olarak ayarlamak için tasarlanmıştır. Rampa özellikleri benzer olsa da, iki seçenek arasında birkaç fark vardır.

Rampanın, CPAP basıncını, belirlenen süre içinde, öngörülen basıncın yarısından tam basınca yavaşça artırması amaçlanmıştır. Rampa özelliğini çalıştırmak için 4cm H2O CPAP basıncı gereklidir. Ardından, öngörülen basınca ulaşmadan önce cihazın basıncı 0,5 cm H2O artışlara izin vermek için 5 dakika ile 45 dakika arasında bir süre seçin.

BiPAP modunda SmartRamp, daha düşük inhalasyon ve ekshalasyon basınçlarını dengelemek için otomatik bir algoritma kullanır. Cihaz, azaltılmış ekshalasyon basıncıyla Rampa sürecini başlatır. Basınçta değişiklikler, bir olay algılanana kadar yapılır. BiPAP bir olay algıladığında, cihaz önerilen EPAP ve IPAP’yi sağlamak için BiPAP moduna dönecektir. Rampa tamamlanmadan önce öngörülen minimum basınca ulaşılmazsa, basınç, cihaz önerilen basınca ulaşana kadar her dakika 1 cm H2O artacaktır.

Gelişmiş Olay Algılama

Philips Respironics, anormal basınç değişikliklerine yanıt vermek üzere uygulanan solunum modellerini izlemek için patentli bir algoritma kullanır. Bu cihaz Auto-Trak sistemi, basıncı otomatik olarak ayarlamak ve sızıntıyı telafi etmek için değişken tetikleyicileri ve döngü eşiklerini ölçer. Bu cihaz, solunum döngüsünün yönlerini belirleyerek proaktif olarak hareket etmek üzere tasarlanmıştır.

DreamStation BiPAP Pro yanıtları şunları içerir:

Proaktif Performans: Proaktif performans, akış sınırlamasının erken semptomlarını tanır ve kontrol eder, bu da gerçek bir tıkanmaya veya apneye yol açabilir. Otomatik algoritması, basınçların çok yükselmesini önlemek için iki hava akışı ölçümü kullanır.

Sızıntı Yönetimi: DreamStation BiPAP maske sızıntılarını izleyecek ve sonuçları beklenen sızıntı oranıyla karşılaştıracaktır. Maske mührünün yeniden kurulmasına yardımcı olmak için basıncı düşürme yeteneği dahil olmak üzere, kullanıcıya tedavi basıncını korumaya yardımcı olmak için basınç gerektiği gibi otomatik olarak ayarlanır.

Obstrüktif Uyku Apnesi: OSA, en az 10 saniye süreyle hava akışının %80’ini azaltan olaylar olarak tanımlanır.

Hipopne: Hipopne, minimum 10 saniye boyunca hava akışının %40’ını azaltan bir olaydır.

Akış Sınırlaması: Akış sınırlaması, solunum dalga biçiminin dört farklı taban çizgisi aracılığıyla ölçülür: Yuvarlaklık, Düzlük, Tepe ve Şekil.

Titreşimli Horlama: Horlama bazen hipopne olayını taklit edebilir. Gelişmiş algılama, bu cihaz titreşimleri ve kısmi hava yolu tıkanıklığını ölçmesine olanak tanır.

RERA: Solunum Çabasıyla İlgili Uyarılmalar, RERA’nın her nefeste artan solunum çabası göstermesi, beyin dalgası aktivitesinde bir kayma ile sonuçlanması ve ille de tıkanmanın bir sonucu olmaması nedeniyle hipopne veya horlama olayından farklıdır. Cheyne-Stokes solunumu ve merkezi apneler gibi periyodik solunum koşulları, tıkayıcı apne veya horlama olaylarından ayırt edilebilir.

SmartRamp: SmartRamp, kullanıcılar uykuya dalmaya çalışırken apne olaylarını yönetmeye yardımcı olur. Bu DreamStation BiPAP cihazı, Rampa devam ederken bir olaya tepki verebilir.

bipap cihazı fiyatı, cibap cihaz1
Ek bilgi
Marka

Tip

Basınç Aralığı

4-20 cm H2O

CPAP Basınç Aralığı

4-20 cm H2O

İncelemeler (0)

Değerlendirmeler

Yorumlar

Henüz yorum yok.

İlk yorumlayan siz olun “Philips Respironics DreamStation BiPAP Cihazı”

İzin verilen dosya türlerinden birini kullanın: jpg,png.

  Güvenlik sorusu *

  Yorumunuza fotoğraf ekleyebilmek için giriş yapmalısınız.

  Teslimat Bilgileri

  Ücretsiz Kargo

  100 TL ve üzeri tüm alışverişiniz Türkiye'nin her yerine ücretsiz bir şekilde kargolanır. Saat 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı iş gününde 16:00'dan sonra verdiğiniz siparişler ertesi iş gününde kargolanır.

  Aynı Gün Teslim

  İstanbul içerisinden saat 18:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı iş gününde 18:00'dan sonra verdiğiniz siparişler ertesi iş günü saat 09:30'da kuryeye teslim edilmektedir. Aynı Gün Teslim ücretli bir uygulama olup teslimat adresinize göre sistem otomatik olarak fiyatlandırma yapacaktır.

  Aynı Gün Teslim SSS

  Siparişim ne zaman elimde olur?

  Teslimat adresinize göre genellikle 1-3 saat içerisinde teslim edilmekle birlikte, hava şartlarına bağlı olarak bu süre uzayabilmektedir. Karlı ve yağmurlu havalarda sürüş güvenliği açısından risk oluşabileceğini göz önünde bulundurmanızı rica ederiz. Özel günlerde oluşabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak siparişiniz oluşturmanızı rica ederiz.

  Yağmurlu günlerde sürüş güvenliği açısından yoğunluk oluşabileceğini göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

  Hemen Teslim

  İstanbul içerisinden saat 20:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı iş gününde 20:00'dan sonra verdiğiniz siparişler ertesi iş gününde teslim edilmektedir. Hemen Teslim ücretli bir uygulama olup teslimat adresinize göre sistem otomatik olarak fiyatlandırma yapacaktır.

  Hemen Teslim siparişleriniz teslimat adresinize, trafik yoğunluğuna bağlı olarak en geç 3 saat içerisinde teslim edilmektedir. Hemen Teslim siparişleriniz kurulum hizmetini de içermektedir. Dilerseniz Uzman ekibimiz soru, sorun ve kullanım hakkında sizi bilgilendirebilir.