Uncategorized @tr

Çin Malı CPAP Cihazı

Başlık biraz kötü oldu ama bu konuya açıklık getirmek için yazacaklarıma en iyi başlık oldu. Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz bir cümle “CPAP cihazının menşei neresi?” sorusu oluyor.

Tabi ki en doğal hakkınız bunun bilmek  fakat cevap Çin olduğunda neden korkuyorsunuz. Aslında gündelik hayatta bir öcü gibi lanse edilen Çin Malı algısı firmaların kaçamadığı bir nokta haline gelmiştir. Çin malını kötüleme yaparken hesap yapmayan büyük firmalar şimdi Çin de en büyük üretimi yapmaktadırlar. Fazla uzağa gitmenize gerek yok elinizdeki telefona, masanızdaki bilgisayarınıza bir göz atın en az bir parçası ve/veya tümü Çin’de üretilmiş olacağını göreceksiniz. Tabi ki farklı alternatifleriniz mevcut farklı ülkelerde üretimi yapılan aynı türden ürünler var, bunlar elektronik cihazlarda %20’i geçmeyecektir. 

Dünya üretimi Çin’e kayarken CPAP cihazlarının üretimi de aynı yolu izlemiştir. Cihazın Çin’de üretildiğini duyduğunuzda bundan korkmayın. CPAP cihazları için söyleyecek olursak Çin’de veya Uzay’da üretilmiş olmasının bir farkı yok. Yazılım sistemleri geliştirilen bir şey ve madde değil CPAP cihazı nda önemli olan onu kontrol eden yazılımın iyi olması. Sadece durun ve düşünün bu kadar kötü sonuçları olsa büyük firmalar orada üretim yapar mı? İnanın yapmazlar. 

CPAP cihazının nerede üretildiğinin hiçbir önemi yok. Size verilecek destek ve yol göstericilik daha önemli. Firmanın size yaklaşımı daha önemli. Düşünün ve karar verin bir kişinin nerede doğduğunun ne önemi vardır? Siz siz olun sadece CPAP cihazının üretildiği yere bakarak karar vermeyin.

Not: Şuan bu yazıyı yazdığım bilgisayar DELL marka ve Çin’de üretilmiş.

respirox ne malı

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güvenlik sorusu *