Blog

CPAP Cihazı Fiyatları

Her aldığımız üründe fiyat kıyaslamasına girerek iyi olup olmadığını anlamaya çalışırız. Peki bu CPAP cihazı fiyatları nda durum nasıldır? Aslında durum pekte farklı olmamakla birlikte şişirme fiyatlarla pahalı ve iyi CPAP cihazı arasında tam bir denkleşme yoktur.

Günümüz teknolojisiyle üretilen CPAP cihazları maliyetleri düşmüş ve özellikler açısından daha da fazla özelliklerle donatılmıştır. İyi bir CPAP cihazı ortaya çıkarmak öncelere göre daha uygun hale gelmiştir. Şuan da piyasa da yürütülmekte olan pahalı iyidir algısı tamamen yanılgıdan ibarettir. Cihazların distribütörler tarafından şişirilen fiyatları markaların iyi algısının ortaya çıkmasını sağlayan bir sistemdir. Bu konuya daha öncede Çin Malı CPAP Cihazı yazımızda da değinmiştik. Aynı özelliklere sahip cihazlara sırf markasından ve bilinirliğinden dolayı daha fazla para vermeniz gerektiği görmeniz çokta gözünüzden kaçmayacak ilk ayrıntıdır. İyi olmadıklarını iddia etmiyorum, fakat; bu özelliklere fazla para vermemeniz gerektiğini söylüyorum. Respironics markasını ele alalım Philips satın aldıktan sonra çok fazla gelişmişlik beklerken marka çok fazla atılım sergileyememiş ve ResMed’in popüleritesini arttırmasına engel olamamıştır. Bu iki markaya baktığınızda çok benzer ürünler olduğunu göreceksiniz. Hatta daha da ileri giderek bir çok markanın özellikler bakarak benzer ürünler olduklarını görebilirsiniz.

 

Neden peki biz ResMed ve Respironics markasına yönleniyoruz?

Bu markaların çok iyi cihazlar ürettiklerini görebiliyoruz. Fakat koskoca bir AMA var. Türkiye de özellikle şişirilmiş fiyatlar yüzünden daha alt özelliklerdeki ürünlerini piyasada görüyoruz. ResMed‘in AirSense 10 serisi çoktan satışa sunulmuşken Türkiye de satışa çıkmamıştır. Philips Respironics‘de  PR One Serisi yerine Dorma serisi satışta ön plandadır. Geçmişten gelen en çok bilinen markalar olması neticesiyle isimleri sıkça telafüz edilmesi size çokta yabancı isimler değilmiş gibi gelmesi neticisiyle bu iki markaya yönlenmiş oluyoruz ve alma eğiliminde bulunuyoruz.

Asıl konumuza gelebiliriz sanırım. CPAP Cihazı Fiyatları bu ürünleri almakta bir kıstas olarak kullanılmaması gerekmektedir. Fiyat ve performans açısından kıyasladığınızda Respirox, Devilbiss marka cihazları tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda geliştirilen cihazlarla göz dolduran cihazlar ortaya çıkmıştır. Benim tavsiyem fazla paranız varsa ResMed markasından şaşmayın. Paranızın tam karşılığını almak istiyorsanız da Respirox markasına yönlenebilirsiniz.

Size bir kaç CPAP cihazı fiyatları nı yazıyorum;

Respirox G II Serisi CPAP Cihazı 1200,00 TL

ResMed S9 Escape CPAP Cihazı  2000,00 TL

ResMed S9 Elite CPAP Cihazı 2900,00 TL

cpap cihazı fiyatları, Durum algılama cihazı mail, resmed airmini satış, airing fiyatı, cpap cihazı fiyatı, cpap cihaz fiyatları, sahibinden cpap, resmed airsense 10 fiyat, İlk Yardım Cihazları mail, respirox g2 cpap fiyat, airingthetürkçeokunmasıvefiyatınedir, ResMed AirMini AutoSet Otomatik CPAP [En Küçük CPAP Cihazı] kaç lira, philips in 461 cpap cihaz fiyatı, Medicraft ASV fiyatları, cepap ciazi fiyatlari, Distribütörler mail, cpap satış merkezi ankara, cpap cihazları, uyku apnesi cihazı fiyatı

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik sorusu *