CPAP Cihazları, Tedavi İpuçları

CPAP Cihazı ile Seyahatte Daha Verimli Olun!

Geziniz sırasında evinizin tüm konforlarını yanınıza götüremezken, Uyku Apneniz varsa daima bir CPAP cihazını yanınızda götürmelisiniz. Günümüzde sık seyahat edenler için CPAP cihazları küçük, hafif, güvenilir ve uygun fiyatlıdır. Çoğu CPAP Cihazı, kolayca ve en önemlisi güvenlik için bir çanta veya torbaya sığabilir. Bir CPAP cihazının seyahat deneyiminizi iyileştirebilmesinin birkaç yolunu inceleyelim.

Uçakta daha iyi uyursunuz : Kısa bir yolculuk yapmadığınız sürece (90 dakika veya daha kısa sürede), çok ihtiyaç duyulan bir uykuyu yakalamak için iyi bir fırsattır. Tıpkı evde uyurken CPAP’inizi kullanacağınız gibi, uçakta da CPAP cihazınızı kullanarak seyahat deneyiminizi geliştireceğinizden emin olun (diğer yolcularında horlama sesinden pek hoşnut olmayacağı siz de iyi biliyorsunuz. 🙂 ). CPAP cihazınızı daima taşımaya devam ettirin cihazınız tıbbi bir cihaz olduğu için bagaj sınırlamalarına dahil olmayacaktır.

İş seyahatinde veya tatilinizde daha iyi performans sergileyeceksiniz : Bir iş gezisine başlamak ya da beyaz kumlu bir plaja gitmek isterken gün boyunca hareket etmeye devam edecek kadar enerjiniz varsa, gezinizi çok seveceksiniz. Çoğu uyku apnesi hastası her sabah aşırı yorgun olduğunu belirtir. Bu durum çalışmalarınızın daha zor olmasına veya tatilinizi verimsiz geçmesine neden olabilir.

Bunlar CPAP cihazının seyahat deneyiminizi iyileştirmesine yardımcı olabilecek yollardan sadece ikisidir – şimdi piyasadaki önde gelen modellerden bazılarına bakarak, yolculukta daima güvenilir ve konforlu nasıl olacağınıza bakalım.

Transcend Auto CPAP Cihazı – Bir kilogramdan daha hafif ve 29dB ses şiddetine sahip olan Transcend Auto CPAP Cihazı bugün mevcut olan herhangi bir CPAP maskesiyle uyumludur ve her yerde uzun süreli kullanım için isteğe bağlı, şarj edilebilir pil sunmaktadır. Bu, kampa, tekneye veya elektrik erişiminin olmadığı zamanlarda Transcend’i ideal bir CPAP cihazı yapar. 

ResMed AirSense 10 AutoSet – Hafif bir tasarıma ve AutoSet algoritmasının kanıtlanmış teknolojisine sahip olan bu otomatik CPAP cihazı, inanılmaz kullanıcı konforu için dahili bir nemlendirici içerir. Müşteriler ayrıca isteğe bağlı ClimateLineAir ısıtıcılı hortum ve ekspirasyon basıncı azaltma sistemi performans ve konforu bir araya getiriyor. Renkli LCD ekran ve gelişmiş veri kaydedici, gelişen olayları takip etmek ve raporlamak için idealdir. 

AirMini AutoSet – AirMini AutoSet Otomatik CPAP Cihazı, cüzdandan biraz daha büyüktür ve CPAP kullananlar için olağanüstü bir seçenektir. 300 g ağırlığında ve 20 watt’lık küçük bir güç kaynağı kullanan bu ünite ResMed AirFit serisi CPAP maskeleri ile uyumludur. ResMed akıllı telefon uygulaması ile veri yönetimi için kolayca cihaza bağlanabilir ve özelleştirilebilir. 

Günümüzün mini CPAP cihazları sofistike, güvenilir ve konforlu bir deneyim sunar. Rahatlıkla yanınızda götürebilirsiniz ve daha iyi gece uykusundan hiçbir yerde mahrum kalmazsınız.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik sorusu *