1981’de Profesör Colin Sullivan ve Sydney Üniversitesi’ndeki meslektaşları, obstrüktif uyku apnesi (OSA) için ilk başarılı non-invaziv tedavi olan sürekli pozitif havayolu basıncı (CPAP) buldu ve geliştirdi.

Teknolojiyi patentlendirmiş olan Lancet’teki başarılı sonuçları yayınladıktan sonra, bu yaşam teknolojisini ticarileştirmeye yardımcı olmak için uyumlu bir ortak aradı. 1986’da Dr. Peter Farrell’e ulaştı.

1987’de Farrell, Baxter adına, CPAP prototipini daha da geliştirmek ve şiddetli uyku apnesi olan bir grup hasta üzerinde klinik denemeler yapmak için Sullivan teknolojisine yatırım yaptı. Baxter’in çeşitli nedenlerle uyku apnesi pazarına girmemeye karar vermesinden sonra Farrell, Sullivan’ın uyku teknolojisini Baxter’dan satın almak ve prototip CPAP cihazı, ölçeklendirilebilir cihaz üretimi için ticarileştirmek üzere ResMed‘i (“Respiratory Medicine” kısaltması) kurdu.

ResMed’in ilk mali yılı için 1990’daki gelirler 1 milyon dolardan azdı ve sadece 9 çalışan vardı. Temmuz 2017 itibariyle, ResMed, piyasa değeri 10 milyar doları aşan ve yıllık gelirleri 2 milyar doların üzerinde bir S&P 500 şirketidir. Dünya çapında 6,000’den fazla insan istihdam ediyor ve 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Bugün, ResMed’in kurucusu Peter Farrell, ResMed’in Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 15 yılı aşkın bir süredir ResMed çalışanı Michael “Mick” Farrell, 2013’ten beri CEO’dur.

ResMed AirSense 10 AutoSet Otomatik CPAP Cihazı

(26 müşteri incelemesi)

Sezgisel ve kolay kullanımlı olması için tasarlanan ResMed Airsense 10 AutoSet CPAP cihazı artık sizlerle.

AutoSet algoritması, uyku tedavisinde uzmanlık sunan ResMed ‘in 25 yıllık tecrübesiyle inşa edilmiştir.

Entegre olan nemlendirici cihazı ile birlikte otomatik basınç ayarlamayla birleştiren ResMed ClimateLine konforunu da birleştirerek tüm konfor unsurlarını birlikte sunar.

ResMed AirSense 10 Elite CPAP Cihazı

(4 müşteri incelemesi)

ResMed AirSense 10 Elite CPAP Cihazı, gelişmiş terapi özelliklerine sahip, kullanım sırasında basıncı sabit veren CPAP cihazıdır. 

ResMed S8 AutoSet Spirit II Otomatik CPAP Cihazı

(5 müşteri incelemesi)

S8 AutoSet Spirit™ II

SESSİZ… KONFOR… UYUMLULUK…

ResMed S8 AutoSet Spirit II, ResMed S8™ serisindeki en son Otomatik CPAP cihazıdır.

Resmed S9 Elite CPAP Cihazı

(1 müşteri incelemesi)

S9 Elite CPAP Cihazı gelişmiş Easy-Breathe motoru neredeyse gürültüsüz, odaya yayılan gürültü ortadan kaldırır sizin ve yatak ortağınız için en huzurlu ortamı yaratarak daha fazla performans sunar.

ResMed S9 Escape CPAP Cihazı

(5 müşteri incelemesi)

ResMed S9 Escape CPAP cihazı nın S8 Escape CPAP cihazına göre üstünlükleri,

-Şık ve göze batmayan tasarım

-Ses seviyesi; özellikle SlimLine hortumun getirdiği yenilik olan %78 iletilen sesi azaltması

Hafif sadece 810gr

-Maske seçimine izin vermesi

-SD hafıza kartı

-Tek tuş ile kullanım hakkında bilgi edinme

i sense in respirox bipap