CPAP Cihazları

CPAP Cihazı Ses Seviyeleri ve Sessiz CPAP Cihazları

CPAP cihazı kullanım deneyiminizi daha sessiz hale getirmek için hangi adımları atabilirsiniz? Bugün mevcut en sessiz cihazlardan bazıları hangileridir? CPAP cihazı ne kadar ses çıkarır? Bu yazımızda cevaplarını ve daha fazlasını bulabileceksiniz!

CPAP cihazı kullanımı, uyku kalitenizi arttırır, ancak bazı kullanıcılar cihazın çıkardığı gürültüden uyumakta zorlanıyor. Sessiz bir CPAP cihazı mı arıyorsunuz? Bu yazımızı okuduktan sonra rahatlıkla bulacaksınız.

Sessiz bir cihaz derken inanılmaz dikkatli olmaya çalışıyorum. Herkes sesi farklı algılıyor ve ben sizi bu konuda yeterince tanımıyorum. En sessiz olarak önerdiğim cihazda bile, sizin sessizlikle ilgili yorumlarınız değişiyor ve bu da kafanız karışıklığına yol açıyor. Sessiz terapi ve iyi bir gece uykusu için hepimiz için önemlidir. En sessiz CPAP cihazını bulmaya çalışırken, size burada birkaç ipucu ve fikir vermeye çalışacağım.

CPAP Cihazı Ne Kadar Gürültülüdür?

 

Her CPAP cihazı, üretici tarafından belirtilen bir desibel (dB) derecesine sahiptir. Çoğu CPAP cihazı, fısıltı sesine eşdeğer yaklaşık 30dB olarak derecelendirilmiştir. Karşılaştırma için, 20dB yumuşak hışırtılı bir yaprak, 40dB ise buzdolabınızın sesi gibidir. Tabii ki, ses algılayışınız ve uyku alanınızın koşulları, bunu ölçmeyi için zorlaştırabilir.

Kullanıcılar yeni bir cihaza geçtiğinde, çoğu zaman ilk başta çok yüksek ses çıkardığını söylüyor. Her CPAP cihazının kendi ses kalitesi vardır, bu yüzden cihazlar aynı desibel değerine sahip olsa bile, yine de biraz farklı olurlar. Bazen yeni sese alışmak biraz zaman alır.

Sessiz Ortam Oluşturmak İçin 5 İpucu

Birçok şey CPAP cihazının ses seviyesinin azalmasına veya yükselmesine neden olur. Cihazın sesini etkileyen birkaç farklı faktör vardır, bu yüzden sessiz bir CPAP cihazı kullanım ortamı oluşturmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

1. Cihazın Daha Sessiz Olması için Filtreyi Düzenli Olarak Değiştirin

Filtreyi, gürültü seviyesini azaltmak ve CPAP cihazınızın performansını artırmak için düzenli olarak değiştirmek çok önemlidir. Cihazınızın sesi normalden daha yüksek geliyorsa, filtre değişimi gerekebilir. Sadece filtre değişimleri gürültü seviyesini düşürmekle kalmaz, böylece geceleri daha fazla uyuyabilir, aynı zamanda cihaz motoruna toz ve kirleri doğru şekilde filtreleyip, cihazınızın ömrünü uzatır.

2. CPAP Cihazınızı Kulaklarınızdan Uzak Tutun

Çoğu durumda, CPAP cihazınızı kulak seviyesinin altına getirmek gürültüyü azaltabilir. Kafanızın yanındaki komodinde tutmak zorunda değilsiniz. Yatağınızın altında tutabilir, gürültüyü ve titreşimi azaltabilirsiniz. Ayrıca daha uzun bir hortumda kullanabilirsiniz, böylece cihazınız yatağınızdan daha uzağa koyabilirsiniz. Yatağın altına koyduğunuzda tozlara karşı cihazınızın daha hassas olur filtre değişimini daha sık yapabilirsiniz, ayrıca uzun hortum kullanımı nemlendirici varsa su yürümesine neden olacağını unutmayın.

3. Entegre Nemlendiricili CPAP Cihazı Almayı Düşünün

İsteğe bağlı nemlendiriciler ile kullanılan cihazlar genellikle daha gürültülü olarak değerlendirilir ve bazı kullanıcılar cihazdan daha uzak bir yere yerleştirilebilen bağımsız nemlendiriciler kullanmaya karar verirler. Daha sessiz bir seçim, nemlendirici eklendiğinde ses biraz yoğunlaştığı için entegre nemlendiriciye sahip bir cihaz alabilirsiniz.

4. CPAP Cihazınızla Sessiz CPAP Maskesi Kullanın

Geceleri duyduğunuz gürültünün büyük kısmı, hortumun içinden geçen ve maskenize giren havanın oluşturduğunu öğrenince şaşırabilirsiniz. Cihazınız çok sessiz olabilir, fakat maskeniz gürültülü olabilir. Daha sessiz CPAP terapileri için kendinizi en iyi CPAP maskeleri konusunda araştırma yapın. Sessiz CPAP maskeleri konusunda ResMed markası en başarılı maskeleri üretir.

5. Cihazınızı Yumuşak Bir Yüzeye Yerleştirerek Titreşim ve Sesi Azaltın

Bazen solunum düzeniniz veya basınç değerlerinizin yüksek olması daha yüksek cihazınızın daha yüksek ses çıkarmasına neden olabilir. Cihazın titreşim yoğunluğunu bir havlu veya köpük/jel ped üzerine koyarak gürültüyü azaltabilirsiniz.

En Sessiz CPAP Cihazları: Mevcut En İyi Seçenekler

Her cihazın ses seviyesi, bireysel kullanıcılar tarafından farklı algılanıyor olsa da, desibel seviyeleri ve müşteri yorumlarını temel alan en sessiz CPAP cihazlarının bazılarına bir göz atın.

Philips Respironics DreamStation Otomatik CPAP Cihazı

Birçok kullanıcı DreamStation Auto CPAP Cihazının ne kadar sessiz olduğunu ve cihazın 25.8 dB’lik bağımsız bir desibel değerine sahip olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, isteğe bağlı nemlendiriciyi kullanırsanız, gürültü seviyesi 27,9 dB’e çıkar. Sessizlik konusundaki ününe ek olarak, OptiStart Teknolojisi, A-Flex Basınç Tahliyesi, Bluetooth bağlantısı ve kullanıcı dostu renkli ekran gibi diğer harika özellikleri de sunuyor.

 

 

[pilgili id=”3829″ kisa=”Philips Respironics DreamStation Auto CPAP Cihazı, şık, kullanıcı dostu bir otomatik CPAP cihazıdır. DreamStation Auto CPAP, Bluetooth bağlantısı, SmartRamp ve OptiStart gibi birçok gelişmiş özelliklere sahiptir.”]

ResMed AirSense 10 AutoSet 

ResMed AirSense 10 AutoSet, 26.6 dB ses seviyesine sahiptir ve sessiz çalışmasından dolayı kullanıcılardan harika yorumlar alıyor. Sadece cihazın sessiz seviyesi değil, aynı zamanda yayılan sesi azaltan SlimLine hortumuyla, yerleşik ısıtıcısıyla ve kolay seyahat için çok şık tasarımı cihazı ön plana çıkarır. İnternet bağlantısıyla veri gönderme seçeneği, gelişmiş AutoSet algoritması ve renkli LCD ekranıyla, cihazın neden beş yıldızlı bir kullanıcı derecelendirmesine sahip olduğunu anlamak oldukça kolaydır.

 

 

[pilgili id=”3076″ kisa=”Sezgisel ve kolay kullanımlı olması için tasarlanan ResMed Airsense 10 AutoSet CPAP cihazı artık sizlerle.AutoSet algoritması, uyku tedavisinde uzmanlık sunan ResMed ‘in 25 yıllık tecrübesiyle inşa edilmiştir.”]

ResMed S9 Serisi 

ResMed S9 Serisi, 26 dB ses seviyesiyle üretilmeye başladığı senelerde devrim yaratmıştı. SlimLine hortumun ilk defa kullanılmaya başlamasıyla önemli ölçüde değişikliklerin başlangıcı olduğu söylemek yanlış olmaz. Üretilmeye başlanmasının üzerinden 8 sene geçmiş olmasına rağmen özellikleriyle hala en iyi cihazlar arasında yerini koruyor. AutoSet algoritması, renkli LCD ekranı ve şık görüntüsüyle üretildiği zamanın ötesinde her almıştır.

 

 

[pilgili id=”771″ kisa=”S9 AutoSet, hasta konforu ile uyumluluğu dikkate alınarak ve aynı zamanda etkili hasta yönetimi ve klinik başarıyı sağlamak amacıyla uyku profesyoneli için gerekli olan teknik yenilik ve tedavi kavrayışı sunmak üzere tasarlanmıştır.”]

Transcend Auto CPAP Cihazı

Transcend Auto CPAP Cihazı, sessiz çalışma sunarken kolayca seyahat etmek için küçük bir cihaz arıyorsanız tam size göre. 26.6 dB ses seviyesine sahiptir ve piyasadaki en küçük Otomatik CPAP cihazlarından biridir. Bazı kullanıcılar düzenli kullanım için ilk tercihleri ​​olmadığını söylese de, yük olmadan seyahat etmeyi muhteşem buluyor.

 

 

[pilgili id=”3024″ kisa=”Kendisi Küçük, Özellikleri Büyük… Büyük ve ağır CPAP cihazlarında bulunan tüm özellikler Transcend Auto CPAP Cihazı nda bulunur. Uyurken sizi takip ederek gereken basıncı en doğru şekilde verir.”]

phılıps respıronıcs fiyatı, resmed s9 yorumlar, DeVILBISS 9001SE, cbap cihazı fiyati 2018, cpap cihazı hafıza kartı, Respiroks, sgk cihaz iadesi

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik sorusu *