Geri
Ana sayfa » CPAP Cihazı » Otomatik CPAP » Löwenstein [Weinmann] SOMNObalance (e) Otomatik CPAP Cihazı
Löwenstein

Löwenstein [Weinmann] SOMNObalance (e) Otomatik CPAP Cihazı

0,00 

Löwenstein (Weinmann) SOMNObalance (e), uykuya bağlı solunum bozukluklarının tedavisine yönelik bir Otomatik CPAP cihazıdır. APAP modu, 12 yaş üzeri insanlarda uygulanabilir. CPAP modu, 3 yaş üzeri insanlarda uygulanabilir.

 

Stokta kalmamıştır.

Aynı Gün Teslimat Aynı Gün Teslim

Açıklama

Açıklama

Löwenstein (Weinmann) SOMNObalance (e), uykuya bağlı solunum bozukluklarının tedavisine yönelik bir Otomatik CPAP cihazıdır. APAP modu, 12 yaş üzeri insanlarda uygulanabilir. CPAP modu, 3 yaş üzeri insanlarda uygulanabilir.

Cihaz, hastanın solunum yollarını uyku sırasında açık tutan pozitif bir solunum yolu basıncı (Positive Airway Pressure = PAP) oluşturmaktadır. Aşırı basınç, nazal maske, destekli nazal veya ağızburun maskesi üzerinden giderilmektedir.

SOMNObalance (e), solunum ile ilgili durumları algılar ve solunum yolu basıncını uygun bir şekilde ayarlar. Bu özellik, etkili bir terapi kontrolü sağlar.

SOMNObalance (e), CPAP ve autoCPAP modlarını içeren bir Auto CPAP cihazıdır. Opsiyonel olarak solunum kolaylaştırması (softPAP) ayarlanabilir. softPAP, soluk alma (inspirasyon) ile soluk verme (ekspirasyon) arasındaki geçiş sırasında kısa süreli basınç düşürme ile hastanın rahatlığını yükseltmektedir.

Cihaz, hava nemlendirici cihaz SOMNOaqua(opsiyonel) ile birlikte veya bu cihaz olmadan da çalıştırılabilmektedir. Cihaz, terapi verilerini ekranda göstermektedir.

Softstart Uykuya dalmayı kolaylaştırmak için doktor tarafından, en uygun terapi basıncından farklı bir basınç ayarlanabilir. Bu basınç, sadece belli bir süre (en fazla 30 dakika) için uygulanır. Basınç sınırları, bu zaman aralığında en uygun terapi basıncına yavaşça yükselir veya düşer:

Softstart işlevi: Terapi cihazının devreye girmesi sırasında basınç, doktor tarafından belirlenen Softstart basıncına ayarlanır. Basınç sınırları, daha sonra yavaşça terapi basıncına yükselir. Bu işlev, henüz uykuya dalmamış bir durumda yüksek basınçlardan rahatsız olan hastalar için uygundur.

Başlangıç basıncı işlevi: Basınç, başlangıç zamanı sırasında ayarlı bir değerde sabit kalır. Basınç, başlangıç zamanının sona ermesinden sonra alt basınç sınırına düşürülür. Bu işlev, henüz uykuya dalmamış durumda düşük basınçtan rahatsız olan veya uykuya daldıktan sonra hemen yüksek basınca ihtiyaç duyan hastalar için uygundur.

softPAP modu

softPAP modunda, soluk alma (inspirasyon) ve soluk verme (ekspirasyon) arasındaki geçişlerin zamanında algılanabilmesi için hava akışı eğrisi sürekli değerlendirilir. Soluk vermeyi kolaylaştırmak için ekspirasyona geçiş öncesinde terapi basıncı düşürülür. Basınç, sonraki inspirasyon öncesinde tekrar terapi değerine yükseltilir.

Uyku sırasında apneler veya akış sınırlamaları oluştuğunda, ilgili zaman sürecinde softPAP modu otomatik olarak devre dışı bırakılır.

Ayrıca solunum frekansı çok yüksek olduğu takdirde, softPAP modu geçici olarak devre dışı bırakılır. Terapi basıncı, apneler, akış sınırlamaları veya arıza sinyalleri oluşmadığı sürece bu zaman aralığında düşük değerde kalır.

Açma/Kapama otomatiği

Terapi cihazında bir Açma/Kapama otomatiği etkinleştirilebilir. Terapi cihazı, maskeye soluk verilerek devreye girer. Yaklaşık 5 saniye boyunca basınç olmadığında (örneğin maskenin çıkartılmasından dolayı), terapi cihazı otomatik olarak devreden çıkar.

Maske testi Terapi cihazı ile maskenin yüze doğru bir şekilde takılıp takılmadığı kontrol edilebilir. Kötü bir şekilde takılmış maskelerde kaçaklar, çoğu zaman yüksek basınçlarda meydana gelmektedir. Maskenin yüze doğru oturup oturmadığını kontrol etmek için, terapi cihazı çalıştırıldıktan sonra ilk 30 saniye içerisinde daha yüksek değerde bir basınç uygulanabilir.

SOMNOaqua (opsiyonel)

Hava nemlendirici cihaz SOMNOaqua, terapi cihazları SOMNObalance (e) ve SOMNOsoft 2 (e) için opsiyonel olarak temin edilebilen bir aksesuar parçasıdır. Hava nemlendirici cihaz SOMNOaqua, terapi cihazı tarafından oluşturulan hava akımının ısıtılması ve nemlendirilmesi için kullanılmaktadır. Böylece, terapi sırasında hastanın üst solunum yolunun kuruması önlenmektedir

Weinmann Medizin GmbH + Co. KG, 8 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Löwenstein Medical Technology GmbH + Co. olarak isim değişikliği yapmıştır.

Wayman somnobalance e
Ek bilgi

Ek bilgi

Marka

Tip

Modlar

Garanti

2 Yıl

Ses Seviyesi

25.8 dB

Sessiz

Evet

Kolay Solunum

softPAP

Rampa

Var

Veri Kartı

SD Kart

Detaylı Kayıt

Var

Ağırlık

1700 g

Hafif Mi?

Hayır

Boyutlar

210 mm x 90 mm x 270 mm

Seyahat Boyu

Hayır

Otomatik Açma/Kapanma

Var

Basınç Aralığı

4-20 cm H2O

CPAP Basınç Aralığı

4-20 cm H2O

Otomatik Basınç Ayarı

Yok

Kaçak Toleransı

Yok

Kaçak Alarmı

Yok

Isıtıcılı Nemlendirici

SOMNOaqua

Su Kabı Boyutu

300 mL

Entegre Isıtmalı Hortum

Yok

Uzaktan Bağlantı

Yok

Bluetooth

Yok

Maks. Çalışma Yüksekliği

2500 m

Otomatik Rakım Ayarı

Var

Entegre Pil

Yok

Voltaj Aralığı

115-230V AC

İncelemeler (0)

Değerlendirmeler

Yorumlar

Henüz yorum yok.

İlk yorumlayan siz olun “Löwenstein [Weinmann] SOMNObalance (e) Otomatik CPAP Cihazı”

İzin verilen dosya türlerinden birini kullanın: jpg,png.

  Güvenlik sorusu *

  Yorumunuza fotoğraf ekleyebilmek için giriş yapmalısınız.

  Teslimat Bilgileri

  Ücretsiz Kargo

  100 TL ve üzeri tüm alışverişiniz Türkiye'nin her yerine ücretsiz bir şekilde kargolanır. Saat 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı iş gününde 16:00'dan sonra verdiğiniz siparişler ertesi iş gününde kargolanır.

  Aynı Gün Teslim

  İstanbul içerisinden saat 18:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı iş gününde 18:00'dan sonra verdiğiniz siparişler ertesi iş günü saat 09:30'da kuryeye teslim edilmektedir. Aynı Gün Teslim ücretli bir uygulama olup teslimat adresinize göre sistem otomatik olarak fiyatlandırma yapacaktır.

  Aynı Gün Teslim SSS

  Siparişim ne zaman elimde olur?

  Teslimat adresinize göre genellikle 1-3 saat içerisinde teslim edilmekle birlikte, hava şartlarına bağlı olarak bu süre uzayabilmektedir. Karlı ve yağmurlu havalarda sürüş güvenliği açısından risk oluşabileceğini göz önünde bulundurmanızı rica ederiz. Özel günlerde oluşabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak siparişiniz oluşturmanızı rica ederiz.

  Yağmurlu günlerde sürüş güvenliği açısından yoğunluk oluşabileceğini göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

  Hemen Teslim

  İstanbul içerisinden saat 20:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı iş gününde 20:00'dan sonra verdiğiniz siparişler ertesi iş gününde teslim edilmektedir. Hemen Teslim ücretli bir uygulama olup teslimat adresinize göre sistem otomatik olarak fiyatlandırma yapacaktır.

  Hemen Teslim siparişleriniz teslimat adresinize, trafik yoğunluğuna bağlı olarak en geç 3 saat içerisinde teslim edilmektedir. Hemen Teslim siparişleriniz kurulum hizmetini de içermektedir. Dilerseniz Uzman ekibimiz soru, sorun ve kullanım hakkında sizi bilgilendirebilir.