CPAP ve Havayolu Seyahati

Uyku apnesi seyahate engel olan bir hastalık değildir. Ayrıca, uzun yolculuklar sırasında tedaviye ara vermeniz sorunlara yol açabilir. CPAP/BiPAP cihazınızla nasıl seyahat edebileceğiniz ve dünyayı keşfetme arzunuzu nasıl canlı tutabileceğiniz konusunda bazı yararlı bilgiler bulacaksınız.

ÖNEMLİ!

CPAP/BiPAP cihazınız hakkında soru sorulursa tüm CPAP/BiPAP cihazlarının alt kısmında yazan “medical equipment” (tıbbi ekipman) ve “suitable for airline use” (uçakta kullanıma uygundur) ibarelerini gösterebilirsiniz.

CPAP/BiPAP cihazıyla uçakta yolculuk etmek için pratik bilgiler

  1. X-ray taramasından ve patlayıcı madde tespit noktalarından geçerken cihazınızı taşıma çantanızdan çıkarmanız gerekebilir.
  2. CPAP/BiPAP cihazınızı temiz tutmak için yanınızda büyük bir şeffaf poşet getirin ve cihazınızı hava alanındaki eşya kutusuna koymadan önce bu poşetin içine yerleştirin.
  3. Havaalanı görevlisinden cihazınıza dokunmadan önce yeni eldiven takmasını, masayı temizlemesini ve yeni bir patlayıcı madde cihazı örnek alma bileşeni kullanmasını isteyebilirsiniz.
  4. Tarama işleminden sonra cihazınızın temiz kalmasını sağlamak için cihaz taşıma çantasına güvenli bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olun.

Uluslararası seyahatler

Bulunduğunuz ülke dışında başka bir ülkeye seyahat edecekseniz yanınıza doğru güç adaptörünü veya kablosunu almayı unutmayın. Bazı ülkelerde farklı elektrik akımları ve prizleri kullanılmaktadır. Cihazınızın adaptör olmadan yanlış değerde bir akımla kullanılması cihazda hasara neden olabilir.

FAA Uygunluğu

Seal_of_the_United_States_Federal_Aviation_Administration.svg

ResMed cihazlarınızı uluslararası uçuşlarda da kullanmak isterseniz yanınızda bulundurmanız gereken FAA onayını aşağıdaki dosyadan indirebilirsiniz. Bu onayda bulunan ve ürün kodu ile belirtilmiş ürünlerin uçuşun hangi fazında kullanılabileceği FAA belgesinde belirtilmiştir.

bpap st cihazi fiyatlari, philips respironics bipap cihazı fiyat

Şimdiye kadar yorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Web Sitesi Alanı Isteğe Bağlı.

YORUMYORUM
AdınızAdınız
EmailEmail
Website AdresiWebsite Adresi

Güvenlik sorusu *Zaman sınırı aşıldı. Lütfen captcha'yı bir kez daha doldurun.