CPAP Cihazları, Respirox

İlk Bakışta Respirox G II Serisi Auto CPAP Cihazı

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben de teşhis edilmiş bir OSAS yok. Cihazı denemem tamamen merak ve hastaların neler yaşadığını gözlemlemek istememdir. Bu ilk defa olmayan bir durum daha önce de ResMed S9 Serisi çıktığında deneme yapmıştım. Yıllardır anlattığımız nasıl ve nelere dikkat etmeniz gerekirleri bizzat yaşayarak test etmiş oldum. Bu deneyimde bana Respirox G II Auto CPAP, Respirox H60 Nemlendirici ve Respirox Nazal Maske eşlik etti.

Cihazı ilk başta gördüğümde çok hoşuma gitmişti. Aslına bakarsanız bu tarz rahatsızlıklarda bu yaklaşımda olmak bir avantaj sağlamakta. Cihazın tasarımdan kaynaklana bir hoş görünümü vardı, daha fotoğraflarına bakarken beni cezbetti. Canlı gördüğümde de aynı hissiyatı taşıdım. Gayet kaliteli ve kullanışlı duran yapısının altında özellikleri de oldukça iyiydi. Renkli ekran beni çok şaşırtmıştı, aslında ventilatörlerde alışık olduğun bu tarz ekranları CPAP cihazlarında görmek hayli güzel. Menüsünün karışık olmaması ve bas çevir tuşuyla (ResMed ve Respironics’in hatırlanacağı gibi daha önceden kullandığı bir tasarımdı) rahatlıkla ayarlamaların yapılabilmesi oldukça avantaj sağlıyor. Akıllı takip sistemiyle kullanıcıya en konforlu ve tedavi edici basıncı uyguluyor. Bu tarz teknolojik gelişmeler hastaları daha konforlu bir tedaviye yönlendiriyor. Ayrıca cihazların kullanılabilirliğini arttırıyor, mesela rampa özelliği(uykuya geçmek için cihazın ayarlanan tedavi basıncına ulaşana kadar geçen süre) bir lüks iken şimdi en basit cihazda bile bulunmakta. Şöyle bir düşününce bundan yıllar önce iyi marka denilen cihazları alanlar bile üzerine dantel koyarak kullanmadan bir kenara kaldırıyorlardı. Şimdilerde ise teknolojik gelişmeler ile bu 100 hasta da 2-3 düşmüş durumda. Bunlarında tamamen kişisel bir problemden kaynaklandığını düşünmekteyim. Neyse fazla dağılmadan tekrar cihazımıza dönelim. Cihaz çantasıyla beraber geliyor, opsiyonel nemlendirici sunulmakta her cihazda olduğu gibi ve tabi ki maskesi ile birlikte. Burada bir konuya da değinmek istiyorum çoğu kişi neden maske çantadan çıkmıyor diyor ve fiyata dahil değil mi gibi düşünceler oluşuyor; maskelerin boyutları ve tipleri olduğu için biraz daha kişiselleştirilmiş olduğundan çantadan çıkmıyor. Çantasını bir set halinde aldığımızda içeriği;

  • Respirox G II Auto CPAP Cihazı
  • Respirox H60 Nemlendirici ve Su kabı
  • Respirox Standart Hortum
  • Respirox Burun Maskesi(Bu benim tercihim oldu)
  • Cihaz adaptörü

Nemlendiriciyi yazarken bir özelliği aklıma geldi hemen belirteyim: Önceden cihaza su kaçarak garanti kapsamı dışı kalması sorununa karşılı bu nemlendirici suyun cihaza kaçmasını engelliyor. Cihazın kurulumu basit ve tüm setin çantasına sığması yanınızda rahatlıkla taşımanızı sağlıyor. Gittiğiniz her yere götürebilirsiniz :).

İlk izlenimlerim bu kadar cihaz gayet başarılı bir dizayna ve özelliklere sahip üç gün denedikten sonra avantajları ve dezavantajlarını yazmaya devam edeceğim. Aşağıda linkte ürün özelliklerini ve fotoğraflarını görüp inceleyebilirsiniz.

Kendinize iyi bakın, sağlıklı yaşayın, sağlıcakla kalın.

bipap kurulumu, respirox cpap yorum, resprox hangi ülkenin

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güvenlik sorusu *