CPAP Cihazları, ResMed

Neden ResMed CPAP Cihazı Kullanmalıyım?

Neden şu marka neden bu markayı kullanmalıyım? ResMed’in internette çok fazla kullanıldığını gördüm, sizce nasıl bir cihaz biraz bilgi verebilir misiniz? Tarzında sorular süreklilik arz etmeye başladı. Öncelikle bundan hoşnut olduğumu belirtmek isterim. Son 5 yıldır ResMed markasının dijital mecrada duyulmasında önemli ölçüde katkım olduğu söylemeden geçemeyeceğim.

 

Aslında sorular net bir şekilde gelmekte sizinde okuduğunuz gibi. Hastalar ilk defa karşılaştıkları durum sonucunda tamamen bilgi kirliliğine terk ediliyor. Bu konu hakkında uzunca konuşmak mümkün; çok problemli bir alan ve yetkilendirme mecrası maalesef yok. Kısaca söylemek gerekirse ilaç yazıldığında eczaneden alıyorsunuz ve burası yetkin bir kuruluş fakat CPAP cihazı söz konusu olunca marketin bile satabileceği bir tedavi aracı. Neyse bu konuyu uzunca başka bir yazıda ele alırız. İnternette çokça bir markanın adını görmüş olmanız her ne kadar o firmayı kötü veya iyi nitelendirmemektedir. Tabi ki konumuz ResMed CPAP Cihazları olunca duyduklarınıza inanmanız konusunda herhangi bir sıkıntı bulunmuyor. Gerçekten bu piyasada önceliği çeken firma çok güzel CPAP cihazları, BiPAP (VPAP) cihazları, ASV ve bence en önemlisi CPAP maskeleri üretiyor. Son yıllarda ortaya çıkan maskeler ve cihazlara baktığınızda konfor, medikal tasarım, rahatlık, tedavi doğruluğu, hasta psikolojisinden çok iyi anlayan ürünler olduğunu görmek mümkün. Ben sşahsi olarak ResMed’in S9 serisiyle birlikte rakiplerine önemli ölçüde fark attığını söylemek isterim. ResMed S9 Serisi’ni piyasaya sürerken en büyük rakibi olan Respironics Philips tarafında satın alındı ve bu süreçte anlamadım bir şekilde Respironics’in rekabet gücü azaldı ve çıkartılan cihazlar ResMed S9 Serisi cihazlar kadar tutmadı. Aslına bakarsanız özellikle son zamanlarda markalar birbirleri çok benzer cihazlar üretmeye başladı. Neredeyse birbirlerinden kopya çekiyorlar herhalde noktasına geliyorsunuz. Tabi bu durum üretim aşamasında pek mümkün görünmüyor. Biraz pazardan da bahsetmiş olduk tekrar konumuza dönelim; ResMed çok eski bir firma olmakla beraber oldukça yenilikçi bir firma olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şu dönemde rahatlıkla söyleyebilirim ki ResMed bir cihaz/maske üretiyorsa gerçekten o cihaz/maske çok tutulur kaliteli ve güzeldir.

 

Araştırmalarınızda çokça gördüğünüz marka olan ResMed size oldukça yakın ve samimi bir marka olarak gelecektir. Bu netice de doğru bir yönelme olması kaçınılmazdır. Peki ResMed’in fiyatları bütçenizi aşıyorsa. Bu en çok rastladığımız durumdur. Uygulanan fiyat politikası nedeniyle fiyatlar piyasa şartlarının çok üstünde oluyor. Bu durumda diğer cihazlara yöneliyorsunuz. Korkmayın hiçbir sıkıntı yok çünkü; teknolojinin geldiği noktada artık tüm cihazlar aynı özelliklere sahip oluyor. Elinizdeki telefonu düşünün arkadaşınız telefonundan ne farkları var. Son zamanlarda çıkan her teknolojik alet birbirlerine çok yakın özellikler taşıyor. Alternatifleri değerlendirmekten korkmayın fiyat bazlı çağ geride kaldı çok pahalı çok iyi olmuyor artık. Kullanıcı deneyimleri daha ön planda siz ne şekilde mutlu olacaksanız o şekilde davranmanız en iyi sonuçlar doğuracaktır. Alacağınız cihazın hep en iyisi olacaktır, en yenisini alsanız dahi fazla değil en çok 2 seneye yenisi yerini alır.

cpap cihazı resmed, resmed respirox, uyku apnesi cihazı resmed nasıl bi cihaz

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik sorusu *