Menü
Sepetim

Tekerlekli Sandalye

Tekerlekli sandalye, yürümekte zorluk çeken kişilere yardımcı olmak için tasarlanmış bir hareket aracıdır. Kullanıcı tarafından hareket ettirilen veya bir bakıcı tarafından itilen tekerlekler üzerine monte edilmiş bir sandalyedir. Tekerlekli sandalyeler manuel veya elektrikli olabilir ve standart, hafif, spor ve farklı araziler ve ortamlar için özel tasarımlar gibi çeşitli stillerde olabilir.


Manuel tekerlekli sandalyeler, tekerlekleri elleriyle iten kullanıcı tarafından hareket ettirilir. Kolay taşıma ve depolama için katlanabilirler. Elektrikli tekerlekli sandalyeler olarak da bilinen akülü tekerlekli sandalyeler, pillerle çalışır ve kullanıcı için daha fazla bağımsızlık sağlayan joystick veya diğer cihazlarla kontrol edilir.


Tekerlekli sandalyeler genellikle omurilik yaralanması, serebral palsi, multipl skleroz ve kas distrofisi gibi hareket bozuklukları olan kişiler tarafından kullanılır. Ayrıca yaşlı yetişkinler ve ameliyat, kaza veya hareket kabiliyetini sınırlayan diğer problemlere sahip kişiler tarafından da kullanılırlar.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Gezinme deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini iyileştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Gizlilik Politikası.