[dropcap type=”rounded”]E[/dropcap]

EPR = Dışarı Solunan Basıncın Boşaltılması 

DAHA AZ BASINÇ, DAHA ÇOK KONFOR…

EPR, ResMed‘in S8 serisi cihazlarının premium akım üreticilerine(CPAP) ait benzersiz konfor özelliği.

İlk kullanımdan uzun dönemli uyumluluğa

CPAP tedavisisi sırasında EPR, konforu artırarak hastanın soluk verme basıncını her nefes alışverişte azaltır. Bu, tedavinin gece boyunca, yalnız Ramp(yükselme) sırasında ve ilk CPAP deneme fazı süresince daha fazla kabul edilebilir olmasını sağlar.

Easy-Breathe Technology ile kolay nefes alın

Cihaza dahil edilen düşük eylemsizliğe sahip, çift kademeli benzersiz motor ile ResMed’in Easy-Breathe teknolojisinin kullanımı yalnız hasta-cihaz senkronizasyonunu artırmakla kalmaz aynı zamanda tedavi sırasında EPR ile daha yumuşak ve doğal bir solunum anlamına gelir.

Neden EPR öngörülür?

Bütün dışarı solunan basınçın boşaltma özelliği olan CPAP cihazları aynı olmadığı gibi, bu özelliğin uygulandığı yol da aynı değildir. ResMed’in EPR’si; klinik olarak geleneksel sabit CPAP kadar etkili ve ondan ciddi anlamda daha konforlu olduğunu kanıtlayan klinik çalışmalarla desteklenmektedir.(1)

Öngörülebilir: EPR her biri, ayarlı basınç azalmasına karşılık gelen seçilebilecek 3 konfor ayarına sahiptir.

Ayar 1:Hafif azalma(1cm H2O)

Ayar 2:Orta azalma(2cm H2O)

Ayar 3:Max. azalama(3cm H2O)

Kişileştirilebilir: EPR özelliği yalnızca ‘aç’ yada ‘kapat’ komutuyla sınırlı değildir; her bir hastaya uygun olacak şekilde uyku profesyoneli tarafından ayarlanan ‘Ramp Only(Sadece rampada)’, Ramp and Full-Time(Rampada ve her zaman)’ ya da ‘OFF(Kapalı)’ komutları seçilebilir. Bu işlevselliğe hastaların erişimi sağlanabilir.

İçeri-Dışarı solunum döngüleri senkronizasyonu: Basınç boşaltılması, hastanın nefes vermesiyle başlar ve nefes almanın başlangıçında biter; EPR bireysel solunum düzeninde değişikliklere izin vererek ayarlı bir süreden sonra yeniden başlamaz.

Hasta tedavisinde daha kapsamlı bilgi: S8 ResLink’i en son S8 cihaz serisine bağlamak hastanın her nefes alışveriş düzenini göstererek yüksek çözünürlüklü hava akım verisi(25hz) sağlar…böylece EPR’yi tam anlamıyla çalışırken görebilirsiniz.

(1)EPR, hastaların %79’u tarafından geleneksel CPAP’a tercih edilmiştir.

İlgili Projeler