CPAP Cihazları, ResMed, Tedavi Ekipmanları

ResMed AirMini AutoSet Mini CPAP Cihazı İncelemesi

Sadece 300 gram ağırlığındaki ResMed AirMini AutoSet avucunuzun içine sığabilir. Terapinizi takip etmek ve ayarlarınızı yapmak için ResMed akıllı telefon uygulamasıyla yapabilir. Küçük boyutuyla, ResMed AirMini AutoSet sık uçan kişiler ya da seyahat etmekten hoşlanan kişilere büyük bir kolaylık sağlıyor.

ResMed AirMini AutoSet, hareket halindeyken iyi bir CPAP cihazı seçeneğidir. Özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Seyahat için Mükemmel CPAP Cihazı

ResMed AirMini AutoSet CPAP Cihazı taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı için ResMed tarafından tasarlanmıştır. Tasarımcılar, özellikle seyahatlerde kullanımı kolaylaştırmak için özelliklerini geliştirdi. Bu etkileyici küçük CPAP, çok seyahat edenlerin dostu özellikler sunmaktadır:

FAA onaylı 

ResMed AirMini AutoSet CPAP Cihazı, Federal Havacılık İdaresi (FAA) gerekliliklerini karşılar; bu sayede sorun yaşanmadan güvenli bir şekilde uçağa alabilirsiniz ve hatta kalkıştan önce Bluetooth ile bağlantısını keserseniz uçağın içinde de kullanabilirsiniz.

 

Kompakt boyut

Mini CPAP makinesinin kendisi 14 cm uzunluğunda 8.4 cm genişliğindedir ve sadece 5.3 cm yüksekliğindedir. Yaklaşık taşınabilir bilgisayar adaptörü boyutundadır. Bir taşıma çantasına, sırt çantasının içine sokmak oldukça kolaydır.

 

Seyahat dostu taşıma çantaları ve aksesuarları

Kompakt Cihaz Taşıma Çantası (sadece cihaz için) ve Premium Taşıma Çantası dahil olmak üzere bu taşınabilir cihazı, bileşenlerini taşımanıza ve korumanıza yardımcı olacak bir dizi uygun CPAP aksesuarı vardır (hortum ve maske dahil olmak üzere CPAP cihazındaki her şeyi bir arada tutar).

 

Ses seviyesi düşük

Yaklaşık 30 dB ses çıkış seviyesiyle horlama sesi seviyesinin yarısından daha azdır. Tam boyutlu bir CPAP kadar sessiz olmasa da, AirMini AutoSet üzerindeki gürültü bu boyut kategorisindeki diğer cihazlarla karşılaştırılabilir; Mini CPAP cihazı kullanan birçok kullanıcı, rakip mini CPAP cihazlarından daha sessiz olduğunu düşünüyor.

 

Su olmadan nemlendirme

Yerden ve ağırlıktan tasarruf etmek için AirMini, susuz HumidX ünitesi ile kullanılabilir (ResMed AirFit N20 ve AirFit P10 maskeleri ile standart olarak gelir). Nemlendirme fonksiyonu, bu maskelerin hortumlarına yerleştirilir ve kullanıcılara, nemli havayı, sulu bir nemlendirme haznesini taşımasına gerek kalmadan sunar.

 

Ekran yerine Bluetooth uygulaması

Modern gezginlerin çoğu, akıllı telefonları olmadan hiçbir yere gitmez. Bunu bilen ResMed, ekranı ortadan kaldırarak AirMini AutoSet yerden tasarruf sağladı. Sadece Bluetooth uygulamasını indirin ve ayarlarınızı kontrol eder ve uyku verilerinizi cep telefonunuzdan görüntüleyebilirsiniz. 

 

Çoklu güç seçenekleri

AirMini, üniversal olarak seyahat ederken bir dönüştürücü ile kullanılabileceği anlamına gelen Evrensel AC Adaptörü sunar. Bu küçük cihazını CPAP çakmak adaptörü gibi bir DC güç kaynağına takmak için bir adaptör de kullanabilirsiniz. Kamp veya sırt çantalarında olduğu gibi, böyle bir bağlantı veya duvar prizinin olmadığı alanlarda, AirMini bir Pilinden (ayrı olarak satılan bir invertör kullanıyorsanız) çalıştırabilirsiniz.

Farklı CPAP Maskesi Seçenekleri

AirMini AutoSet  sizi tek bir maske stiliyle sınırlandırmaz. Dört farklı ResMed maskesi (her boyutta) bu makineyle kullanım için uyumludur: AirFit N20 (burun maskesi), AirFit F20 (ağız burun maskesi), AirTouch  F20 (UltraSoft Memory Foam’a sahip ağız burun maskesi) ve AirFit P10 maskesi (burun yastığı maskesi). Bu seçenekler, çeşitli kullanıcıların seyahat ederken AirMini AutoSet terapisinden faydalanmasını sağlar.

Konfor Ayarları

ResMed AirMini AutoSet CPAP Cihazı kullanım kolaylığı için bazı önemli konfor özellikleriyle birlikte gelir:

Uyku seansınız boyunca hava basıncını kademeli olarak artırmanızı sağlayan Rampa özelliği

Otomatik Başlangıç ​​| Maskeyi yüzünüze yerleştirdiğinizde ve nefes aldığınız anda tedavinizin başlamasına izin verir; Maskeyi çıkardığınızda terapi otomatik olarak durur.

Nefes vermeyi kolaylaştırmayı sağlayan 3 kademeli EPR; kullanıcılar bu ayarları kendileri ayarlayabilir.

APAP veya CPAP modu – tedavi ihtiyaçlarınıza bağlı olarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Taşınabilir CPAP Cihazı Aksesuarları

AirMini AutoSet Mini CPAP Cihazı, makine, bir adet 20 watt güç kaynağı, tek kullanımlık filtre, filtre kapağı ve bir ipli çanta ile birlikte gelir. Şuan için ülkemizde mevcut olmasa da, deneyiminizi geliştirmek çeşitli aksesuarlar bulunmaktadır.

Her Yerden Görebileceğiniz Uyku Terapi Verileri

AirMini AutoSet Mini CPAP benzersiz özelliklerinden biri, uyku skorunuzu, sızıntı oranınızı ve diğer verileri görüntülemek için cihaz üzerinde bir ekranın olmamasıdır. CPAP cihazını küçültmek için ResMed ekrandan ödün verip Bluetooth özelliğini ekleyip akıllı telefonunuzdan çalıştırabileceğiniz bir uygulama sundu. Cihazınızı telefonunuzla eşleştirin hepsi bu kadar.

Uygulama aşağıdaki verileri sunar;

30 Günlük Uyku Skoru
Kullanım saatleri
Saat Başına Solunum Olayları
Sızıntı oranı

 

Telefonunuzu yatağınızdan ayırın ve istatistikleriniz cihazınızla otomatik olarak senkronize edilir. Ardından kişisel terapi verilerinizi herhangi bir yerden (kabin, tren, otobüs, toplantı veya uçak) arkasından (elektronik cihazınızı açma onayı aldığınız sürece) görüntüleyebilirsiniz.

Dezavantajları

Akıllı telefon uyumluluğu. AirMini AutoSet cihazından ekran olmadığından dolayı kameralı (cihazın barkodunu taramak için) ve Bluetooth yeteneklerine sahip bir akıllı telefonunuz olması ve CPAP ile eşleşen uygulama ile uyumlu olması zorunluluğu olmasıdır. Ayarlarınızı kontrol etmenin veya uyku ve kullanım verilerinizi görmenin başka hiçbir yolu yoktur (Uygulama masaüstü bilgisayarlarla uyumlu değildir.). AirMini Uygulaması sadece Apple iOS ve Android telefonlar, tabletler ve mobil cihazlar için kullanılabilir. Windows destekli akıllı telefonlar ve cihazlar bu uygulama ile çalışmayacak.

Bölgesel

AirMini App sadece ABD’de mevcuttur. Şu anda, uygulama uluslararası kullanmak mümkün değildir.

Farklı maskeler ve boru kullanımı ile ilgili kısıtlamalar

Herhangi bir maske ile uyumlu standart hortumlara sahip CPAP cihazlarının aksine, AirMini sadece aşağıdaki maskeler ile kullanım için benzersiz hortumlara sahip paket konfigürasyonlarında mevcuttur:

N20 Hortum Seti ve AirFit N20, F20 Hortum Seti ve AirFit F20, AirTouch F20, P10 Hortum Seti ve AirFit P10. Bu hortum seti HumidX sisteminin benzersiz havalandırma gereksinimlerine kısmen bağlıdır. Başka hiçbir hortum veya aksesuar (nemlendiriciler dahil) uyumlu değildir.

Ses

Bazı kullanıcılar, bu CPAP seyahatinde elde edilen sesin tolere edilebilir olduğunu, hatta benzer seyahat boyutundaki CPAP’lardan gelen gürültü seviyesinden daha sessiz olduğunu söylüyor. Bazı kullanıcılarsa, standart, tam boyutlu CPAP cihazları tarafından üretilen sesle karşılaştırıldığında sesi çok yüksek buluyor.

Her Yerden Görebileceğiniz Uyku Terapi Verileri

AirMini AutoSet Mini CPAP benzersiz özelliklerinden biri, uyku skorunuzu, sızıntı oranınızı ve diğer verileri görüntülemek için cihaz üzerinde bir ekranın olmamasıdır. CPAP cihazını küçültmek için ResMed ekrandan ödün verip Bluetooth özelliğini ekleyip akıllı telefonunuzdan çalıştırabileceğiniz bir uygulama sundu. Cihazınızı telefonunuzla eşleştirin hepsi bu kadar.

Uygulama aşağıdaki verileri sunar;

30 Günlük Uyku Skoru
Kullanım saatleri
Saat Başına Solunum Olayları
Sızıntı oranı

 

Telefonunuzu yatağınızdan ayırın ve istatistikleriniz cihazınızla otomatik olarak senkronize edilir. Ardından kişisel terapi verilerinizi herhangi bir yerden (kabin, tren, otobüs, toplantı veya uçak) arkasından (elektronik cihazınızı açma onayı aldığınız sürece) görüntüleyebilirsiniz.

Genel izlenim

ResMed AirMini AutoSet Mini CPAP Cihazı, seyahat ederken küçük, kompakt, hafif ve taşıması kolay bir işlemdir. APAP / CPAP modları, Rampa ayarı ve susuz nemlendirme bileşeni gibi konfor ayarları, tam bir CPAP cihazı gibi tatil, gezi ve iş seyahati için taşımayı kolaylaştırır.

Harici uygulama, kullanıcıların Android veya Apple iOS akıllı telefonlarından veya tabletlerinden, ayarları ve uyku verilerini görüntülemelerine izin verirken verileri cihaz hafızasınakaydeder. Genel olarak, AirMini AutoSet, hareket halindeyken tedavisini aksatmak istemeyen  ve sık seyahat edenler için harika bir seçimdir.

Mobil aksesuar mail, resmed air mini 90, cpap makinesi sokme, resmed s9 escape fiyat, resmed sirkeci, resmed uyku cihazi istanbul merkez

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik sorusu *