ResMed, Teknolojiler

ResMed Vsync ve TiControl Teknolojisi

Vsync™ ve TiControl™

Optimal senkronizasyon ve etkili havalandırma sağlar

Vsync-otomatik hava kaçağı tazmini

Vsync hava kaçağı yönetim algoritmasi ResMed VPAP cihazlarının benzersiz bir özelliğidir. Vsync özelliği akım referans çizgisini sürekli ve otomatik olarak ayarlamak suretiyle hava kaçaklarını denetler ve telafi eder. Güvenilir bir solunum tetkilemesi ve siklusu sürdürmenin anahtarı budur. Bu sayede, hava kaçağı büyük olsa bile, hasta/ventilatör senkronizasyon temin edilmiş olur.

Vsync ve TiControl özelliklerine sahip VPAP III serisi ventilasyonu, hastanin tedaviye uyumuna yardımcı olabilecek rahatlığı ve uykusunu iyileştirmek için gereken kontrol ve esnekliği sağlar.

TiControl-inspiratuar zaman kontrolü

TiControl özelliği en uygun kaçak yönetimini mümkün kılacak şekilde Vsync ile senkronize çalşır; ayrıca hastalığın farklı evrelerini yönetmek için esneklik sağlar.

Solunum bozukluğu olan hastaların tedavisinde inspiratuar zaman limitlerinin kontrolü çok önemlidir. Bu basınç destekli havalandırma sırasında siklusun erken veya geç başlaması mümkündür. Ticontrol özelliği, erken veya geç siklusu önlemeye yardımcı olacak şekilde insgiratuar zamana sinir koyma olanağı verir.

İmkan aralığı

İki düzeyli cihazların çoğu, maske ve ağızdan kaçakların büyük olduğu hallerde veya hastalığın değisik evrelerinde güvenilir bir siklus eşiği sağlamada yetersiz kalır.

Buna mukabil, hasta soluk vermeye çalışırken inspiratuar basınç (IPAP) vermeye devam ederler. Bu ise siklusun geçikmesine sebep olur ki bu durum senkronizasyonun zayıf olmasına, solunum isinin artmasına, kötü havalandırma, kaçak uyarışlı kısa uyanlamalar (aruosal), sıkıntıya ve sonuçta tedaviye uyumsuzluğa yol açar.

-TiControl özelligi hastanin ideal spontane solunum süresinin her iki tarafina da minimum ve maksimum inspiratuar zaman siniri koymaniza olanak saglar.

-Bu, hastanin ayarli ekspiratuar basinçina(EPAP) kendiliginden geçmesi için imkan araligi saglar.

-TiControl IPAP Max özelligi yeterli ekspirasyon süresi saglamak için siklus geçikmesini(kaçagin fazla oldugu kosullarda ve obstrüktif solunum bozuklugu olan hastalarda görüldügü gibi) ortadan kaldirir.

-TiControl IPAP Min özelliği zamanından önce veya erken siklusu (kısıtlayıcı bozukluğu olan hastalarda görülen) önleyerek yeterli inspirasyon süresi sağlar.

Optimal Sonuç

TiControl özelliği, inspiratuar zaman sınırlarını kontrol ederek hastanın tedaviye verdiği yanıtın yönetilmesine yardimci olur ve hastadan daha iyi sonuç alınmasını sağlar.

Özel Vsync ve TiControl özellikleri benzersiz avantajlar sağlar

-Cihazla ‘senkronize’ solunum arttirdigi konfor hastanin tedaviye uyumunu en iyi duruma getirmeye yardimci olur.

-Etkili tedavi saglanmasi tedavinin kabülünü artirabilir.

-Bu geliştirilmiş etkinlikler kaynakların daha uygun maliyetle kullanılmasına olanak sağlar.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik sorusu *