Menü
Sepetim

Tansiyon Aleti

Tansiyon aleti, kan basıncını ölçmek için kullanılan cihazlardır. Bu aletler, kola veya bileğe takılabilen manşonlarla birlikte gelir ve kan basıncını ölçmek için hava basıncı kullanır.

Tansiyon aleti genellikle iki türdedir: analog ve dijital. Analog tansiyon aletleri, manometre adı verilen bir gösterge kullanır ve okunan sonuçlar manometredeki bir iğne tarafından gösterilir. Dijital tansiyon aletleri, sonuçları bir LCD ekran üzerinde gösterir.

Tansiyon aleti, hipertansiyon veya hipotansiyon teşhisi için kullanılabilir. Hipertansiyon, yüksek kan basıncı anlamına gelir ve kalp hastalığı ve inme gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Hipotansiyon ise düşük kan basıncıdır ve baş dönmesi ve bayılma gibi belirtilere neden olabilir.

Tansiyon aletleri evde kullanım için tasarlanmıştır ve sık sık evde kan basıncını takip etmek isteyen insanlar tarafından kullanılır. Tansiyon aletleri, ayrıca sağlık çalışanları tarafından da kullanılır ve hastaneler, klinikler ve doktor ofisleri gibi sağlık tesislerinde sıkça bulunur.

Tansiyon aletleri, doğru kullanıldığında güvenilir sonuçlar verirler. Aletlerin doğru kullanımı için üreticinin talimatlarına uyulması ve ölçümlerin düzenli olarak yapılması önemlidir. Ayrıca, ölçümler için doğru manşon boyutunun seçilmesi de önemlidir.

Respirox Dijital Tansiyon Aleti Manşonu 22-42 cm [Tüm Cihazlara Uyumlu]
Yeni En Çok Satan Marka Bugün
Kargoda
Marka: Respirox Model: MNSN
- BİRİNCİ SINIF KALİTEDE - RESPİROX GÜVENCESİYLE- TÜM MARKA CİHAZLARA UYUMLU..
119,00TL
Vergiler Hariç:99,17TL
Respirox AXD-809 Türkçe Konuşan Tansiyon Aleti - Koldan/Adaptörlü
En Çok Satan Marka Ücretsiz Kargo Bugün
Kargoda
Marka: Respirox Model: AXD-809
Respirox AXD-809 Türkçe Konuşan Tansiyon Aleti - Koldan/Adaptörlü Tansiyon, kanın arterlerin duvarlarına uyguladığı kuvvet anlamına gelmektedir. Kalp kasıldığında (SYS) Sistolik tansiyon meydana gelir. Kalp genişlediğinde (DYS) Diyastolik tansiyon meydana gelir. Nabız hızı kal..
619,00TL
Vergiler Hariç:562,73TL
Marka: Omron Model: HEM-7155-E
Omron M3 Comfort Tansiyon Aleti HEM-7155-E 5 Yıl Garanti*Üst Koldan Ölçer Tansiyon Aleti OMRON M3 Comfort, tansiyon ölçümünüzden kolayca doğru sonuç alabilmenizi sağlayan Akıllı Manşet’e sahiptir. Tansiyon ölçümü sıras..
1.548,00TL
Vergiler Hariç:1.407,27TL
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)
Gezinme deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini iyileştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Gizlilik Politikası.